пʼятницю, 12 січня 2018 р.

ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДПРАЦІВНИКІВ ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ПО-НОВОМУ

У Міністерстві освіти і науки створили групу, яка має розробити Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.
Відповідний наказ підписала міністр Лілія Гриневич, – повідомляє Освіта.ua.
До 01 лютого 2018 року група на чолі з заступником міністра Павлом Хобзеєм розробить проект Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.
Планується, що до 05 травня 2018 року погоджений органами виконавчої влади проект документа буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів.
Загальна кількість годин на підвищення кваліфікації упродовж 5 років буде не менше 150 годин. При цьому вчитель має самостійно вирішити, яку кількість годин з цього обсягу він використовуватиме для навчання щороку.
Держава з коштів спеціальної освітньої субвенції, а також місцеві органи мають оплачувати підвищення кваліфікації для вчителів, навіть якщо педагоги обиратимуть платні курси.
У свою чергу міністр освіти Лілія Гриневич заявляє, що відомство має намір зробити сертифікацію вчителів альтернативою атестації, але робитиме це поступово.
"Атестація, на жаль, себе дуже дискредитувала. Сьогодні сертифікацією ми хочемо зробити альтернативу атестації, але ми робимо це поступово. Я думаю, що сертифікація з часом витіснить атестацію", – сказала Гриневич.
З її слів, поки міністерство залишає два механізми – атестацію і сертифікацію.
"Сертифікація передбачає два етапи. Перший етап – це зовнішнє тестування. Це тест, який буде проводити Український центр оцінювання якості освіти, і цей тест буде перевіряти знання методики, особливості реформи, знання предмета. Він буде мати декілька компонентів", – зазначила міністр.
Друга частина сертифікації включатиме моніторинг роботи вчителя безпосередньо в класі.

Немає коментарів:

Дописати коментар